01 października 2019 20:10 | Aktualności

Spotkanie z przedstwicielami policji

24 września odbyło się spotkanie uczniów naszej szkoły z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie. Tematem spotkania było zachowanie bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły. Uczniom klas V-VIII przypomniano zasady bezpiecznego poruszania się na rowerze, stosowania odblasków na ubraniach nie tylko wieczorem ale także w dzień.  Przedstawiciel policji przypomniała uczniom zasadach zachowania we wzajemnych relacjach w życiu codziennym i w sieci, a także  odpowiedzialności karnej za umieszczanie w sieci obraźliwych dla innych treści.

26 września natomiast odbyło się spotkanie przedstawicieli policji z rodzicami. Celem spotkania było uczulenie rodziców na zachowanie dzieci po ewentualnym zażyciu dopalaczy lub środków psychotropowych.  Policjantki pokazały rodzicom, jakie przedmioty należące do uczniów  powinny wzbudzić większą czujność i baczniejsze przyglądanie się swoim pociechom. Przypomniano także rodzicom bardzo ważną lecz czasem zapomnianą kwestię -  najpewniejszą ochroną dziecka przed zagrożeniem jest zapewnienie mu poczucia bezpieczeństwa w rodzinie, zainteresowanie jego sprawami  i rozsądna kontrola.

policja