04 maja 2017 18:56 | Aktualności

Apel z okazji Świąt Majowych

Na pierwsze dni maja przypadają ważne święta :Święto Pracy, Dzień Flagi Narodowej  i  Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji 29 kwietnia w naszej szkole odbył sie apel przygotowany przez uczniów klas V i VI. Celem uroczystości było przypomnienie genezy i historii zbliżających się świąt. Uczniowie w tym dniu udekorowali swój galowy strój kotylionami.Po odśpiewaniu hymnu państwowego uczniowie wysłuchali opowieści o tych ważnych wydarzeniach. Części prelekcji przeplatane były pieśniami patriotycznymi w wykonaniu koła wokalnego. Najwięcej czasu uczniowie poświęcili Rocznicy Konstytucji 3 Maja. Jak doszło do powstania i uchwalenia uczniowie dowiedzieli się oglądając film edukacyjny pt. "Konstytucja 3 Maja -jak powstała ." Nie zabrakło też scenek z udziałem postaci związanych z konstytucją. Dzięki uczestnictwu w apelu każdy uczeń z pewnością poczuł się prawdziwym Polakiem.